Anarhisticni portal

 
 
Slovenija NE NATO - Naslovna stran
Aktivno 2001 - 2004

   
 
  
 Igra:
 Diplomat Rupež 
 
 - Vaš prispevek
 - Vaše vprašanje
 - Vaše odprto pismo
Forum : Slovenija in NATO : O NATU
1. Neznanec/ka
12.3.2003
O NATU
Vsekakor bi morali najprej poudariti pomen varnosti ter pomen miru. Zgleda, kot da iščemo varnost, ne pa mir. Kajti med tem dvojim, je povsem bistvena razlika. Vzrok za varnost je STRAH, ki je tudi temeljni dejavnik razprave o vstopu v NATO. Več kot je strahu, bolj kot se bojimo, bolj si želimo varnosti ter meja in organizacij, ki bi nas naj obvarovale pred morebitno nevarnostjo. Vendar pa iskati varnost na tem svetu je zaenkrat povsem nesmiselno, saj preži nešteto oblik vseh mogočih nevarnosti tako zunaj, kot tudi znotraj meja. Če ste dovolj iskreni do sebe, boste videli, da si ne želite miru, temveč varnost. Radi bi varnost, »materinsko zatočišče«, ker je ta svet poln krutosti, nasilja, agresivnosti, itn. To je tisto kaj iščete- varnost in ne mir. Če bi si zares želeli mir, ga zares radi čutili in hkrati tudi živeli, je potrebno odpraviti željo ali hrepenenje po varnosti. Zares je nujno, da to storite, preden boste začeli delovati za mir ter sožitje v človeški vrsti. Se sprašujete zakaj? Zakaj je potrebno odpraviti željo po varnosti, da bi začutili in zaživeli mir? Preprosto zato, ker je želja po varnosti VZROK vseh mogočih spopadov in raznih vojn! Tako je. Najgloblji in najpoglavitnejši vzrok vseh krutih ter nasilnih spopadov v zgodovini je želja ali hrepenenje po varnosti, kot odziv na STRAH, ki ga v sebi čutite, a se z njim ne znate in upate USTREZNO soočiti. Torej si želite varnosti, udobja, zato si želite organizacij ter drugih sil, ki vas bodo obvarovale pred nevarnostjo. To je ves smisel in pomen zanimanja po NATU, iz perspektive neposredne poštenosti in iskrenosti do sebe. Lahko sebe tudi zavajate z raznimi mogočimi in nemogočimi tezami tako odločno in paranoično, da povsem izgubite jasen vpogled vase, zakaj si sploh želite iti v NATO. S temi povsem tehtnimi in racionalnimi tezami lahko zavajate tudi druge, vendar resnica še vedno obstaja. Resnica, ki se vam je zaradi pretiranega strahu in bojaznijo pred potencialno nevarnostjo že povsem zakrila ali izmuznila iz vaše zavesti. Toda poglejte kaj počnete! Povsem nezavedno, paranoično in preplašeno zavajate sebe in druge z raznimi razumskimi ali racionalnimi trditvami, tezami, hipotezami, sistemi, metodami, itd.
Vse te misli na površju izgledajo smiselne, tehtne in pomembne, vendar pa se ne zavedate, kaj se dogaja v globinah, v najbolj skritih kotičkih vaše notranjosti. In zakaj je to tako pomembno? Zato, ker ima vse svoje POSLEDICE! In to je tudi tisto česar se tako zelo bojimo: Posledic! Posledic naših odločitev, posledic naših dejanj, itd. Toda samo pomislite kakšne so lahko posledice dejanj sebičnega, preplašenega posameznika, ki si na vso moč želi varnost nekoga, ki bi ga obvaroval vseh mogočih nevarnosti. Povsem jasno je, da je takšen posameznik ali skupina posameznikov NEODGOVORNA in nesposobna živeti samostojno, plodno in ustvarjalno življenje. In to je to, kar lahko pričakujemo od naše družbe, v kolikor se boste odločali za takšno obliko varnosti, ki vam ga nudi katerakoli tuja ali zunanja organizacija. Iz tega sledi, da je posameznik, ki resnično živi za mir, odgovoren posameznik, ki se je pripravljen soočiti z lastnimi pomanjkljivostmi in si takšne oblike varnosti, ki temelji na orožju in brutalnosti ne želi in tega niti pod razno noče sprejeti. Ker enostavno ve in jasno razume, da takšna oblika varnosti vodi do množičnega uničevanja in pobijanja, ter do VOJN in ne MIRU. Odločitev je vaša! Glasujete lahko: Ali za vojne, ali za mir, ne pa za varnost, ker varnosti NI!

2. SLOVENEC
12.3.2003
>O NATU
>Vsekakor bi morali najprej poudariti pomen varnosti ter pomen miru. Zgleda, kot da iščemo varnost, ne pa mir. Kajti med tem dvojim, je povsem bistvena razlika. Vzrok za varnost je STRAH, ki je tudi temeljni dejavnik razprave o vstopu v NATO. Več kot je strahu, bolj kot se bojimo, bolj si želimo varnosti ter meja in organizacij, ki bi nas naj obvarovale pred morebitno nevarnostjo. Vendar pa iskati varnost na tem svetu je zaenkrat povsem nesmiselno, saj preži nešteto oblik vseh mogočih nevarnosti tako zunaj, kot tudi znotraj meja. Če ste dovolj iskreni do sebe, boste videli, da si ne želite miru, temveč varnost. Radi bi varnost, »materinsko zatočišče«, ker je ta svet poln krutosti, nasilja, agresivnosti, itn. To je tisto kaj iščete- varnost in ne mir. Če bi si zares želeli mir, ga zares radi čutili in hkrati tudi živeli, je potrebno odpraviti željo ali hrepenenje po varnosti. Zares je nujno, da to storite, preden boste začeli delovati za mir ter sožitje v človeški vrsti. Se sprašujete zakaj? Zakaj je potrebno odpraviti željo po varnosti, da bi začutili in zaživeli mir? Preprosto zato, ker je želja po varnosti VZROK vseh mogočih spopadov in raznih vojn! Tako je. Najgloblji in najpoglavitnejši vzrok vseh krutih ter nasilnih spopadov v zgodovini je želja ali hrepenenje po varnosti, kot odziv na STRAH, ki ga v sebi čutite, a se z njim ne znate in upate USTREZNO soočiti. Torej si želite varnosti, udobja, zato si želite organizacij ter drugih sil, ki vas bodo obvarovale pred nevarnostjo. To je ves smisel in pomen zanimanja po NATU, iz perspektive neposredne poštenosti in iskrenosti do sebe. Lahko sebe tudi zavajate z raznimi mogočimi in nemogočimi tezami tako odločno in paranoično, da povsem izgubite jasen vpogled vase, zakaj si sploh želite iti v NATO. S temi povsem tehtnimi in racionalnimi tezami lahko zavajate tudi druge, vendar resnica še vedno obstaja. Resnica, ki se vam je zaradi pretiranega strahu in bojaznijo pred potencialno nevarnostjo že povsem zakrila ali izmuznila iz vaše zavesti. Toda poglejte kaj počnete! Povsem nezavedno, paranoično in preplašeno zavajate sebe in druge z raznimi razumskimi ali racionalnimi trditvami, tezami, hipotezami, sistemi, metodami, itd.
>Vse te misli na površju izgledajo smiselne, tehtne in pomembne, vendar pa se ne zavedate, kaj se dogaja v globinah, v najbolj skritih kotičkih vaše notranjosti. In zakaj je to tako pomembno? Zato, ker ima vse svoje POSLEDICE! In to je tudi tisto česar se tako zelo bojimo: Posledic! Posledic naših odločitev, posledic naših dejanj, itd. Toda samo pomislite kakšne so lahko posledice dejanj sebičnega, preplašenega posameznika, ki si na vso moč želi varnost nekoga, ki bi ga obvaroval vseh mogočih nevarnosti. Povsem jasno je, da je takšen posameznik ali skupina posameznikov NEODGOVORNA in nesposobna živeti samostojno, plodno in ustvarjalno življenje. In to je to, kar lahko pričakujemo od naše družbe, v kolikor se boste odločali za takšno obliko varnosti, ki vam ga nudi katerakoli tuja ali zunanja organizacija. Iz tega sledi, da je posameznik, ki resnično živi za mir, odgovoren posameznik, ki se je pripravljen soočiti z lastnimi pomanjkljivostmi in si takšne oblike varnosti, ki temelji na orožju in brutalnosti ne želi in tega niti pod razno noče sprejeti. Ker enostavno ve in jasno razume, da takšna oblika varnosti vodi do množičnega uničevanja in pobijanja, ter do VOJN in ne MIRU. Odločitev je vaša! Glasujete lahko: Ali za vojne, ali za mir, ne pa za varnost, ker varnosti NI!

Sem mislil že nehat ampak,ko sem prebral pa moram priznati,da ti ne pridem do kolen,DA TO JE TO.

3. Kuki
12.3.2003
To je to.
Med zagovorniki in nasprotniki Nata so razlike ze na podzavestni ravni, zato se nam veckrat zdi, da govorimo drug mimo drugega. Argumenti ki so usklajeni z nasimi podzavestnimi teznjami se nam vedno zdijo trdni in prepricljivi, nasprotni pa prazni in megleni.

4. McHrozni
12.3.2003
Menim, da je o teh stališčih enostavno prevelik razkorak, da bi se sploh dalo debatirati. Tale sestavek namiguje, da za Nato pomeni tudi za vojno. Za to ne najdemo utemeljitve. Kot tudi, da ne Nato pomeni ne vojni. Tudi to ni utemeljeno.
Poleg tega je pa za Nato precej razlogov, ki z varnostjo nimajo kakšne neposredne zveze. Proti Natu je samo en legitimen razlog in to so stroški, ki naj bi jih zavezništvo prinašalo. Strah tu sicer ima podlago, ampak po drugi strani se pa moramo tudi zavedati, da bo posredno prinesel tudi ekonomske koristi, ki znajo kaj hitro prevagati nad stroški. Razlog je, razlog je legitimen, ampak nima osnove ne v dejstvih in ne v zgodovini.
Vse drugo, kar smo slišali do sedaj, je v najboljšem primeru megla, v najslabšem pa demagogija.

McHrozni


Slovenija NE Nato -- anti-copyright -- 2001